Strona WWW

Tworzymy wypoczynek z pasją

PAINTBALL

Co to jest paintball

Paintball jest sportem praktycznie dla każdego.Niektórzy nazywają tę zabawę intensywnym testem fizycznym Nie ma znaczenia płeć gracza, wiek również nie odgrywa żadnej roli.Jest to sport - bo tak to należy nazwać, który w Polsce zdobywa sobie coraz większą popularność. Paintball to obecnie najmodniejsza gra strategiczna na świecie dla tych, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację. Gra polega na “pomalowaniu” przeciwników, kulkami z farbą załadowaną do pistoletu zwanymi markerami, które miotane są przez sprężone powietrze. Znaczenie w grze ma zarówno inteligencja i zdolność planowania, jak i prędkość i zwinność gracza Paintball jest wykorzystywany jako doskonałe ćwiczenie interpersonalne. Bardzo często jest uzupełnieniem systemu motywacji i komunikacji wewnętrznej w firmie. Poprzez zabawę, uczestnicy uczą się pracy w zespole, zdobywają wzajemne zaufanie oraz odkrywają głęboko tkwiące zdolności przywódcze. A wiec paintball jest wspaniałą zabawą dla każdego.

Czy to jest bezpieczne?

Uczestnicy noszą mundury i maski chroniące twarz oraz inne części ciała. W przeciwieństwie do innych rodzajów broni pneumatycznej markery painballowe jako jedyny sprzęt strzelają lekkimi, żelatynowymi kulkami i nie mogą spowodować większych obrażeń jak siniak lub zadrapanie. Paintball to sport i jak w każdym sporcie nie przestrzeganie pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa (patrz regulamin) może narazić nas na kontuzję.

Czy boli jak się dostanie?

Wybierając się pierwszy raz na grę, tak jak każdy zadaje sobie to pytanie. Z reguły plastikowa osłonka kulki pęka wraz z uderzeniem i generalnie powoduje tylko lekki ból (często nie wyczuwalny w sytuacji podniesionej adrenaliny w czasie walki). Bardziej bolesne jest uderzenie kulki w odsłoniętą skórę dlatego niektórzy gracze używają rękawiczek, czapek i apaszek na szyję.

Czy łatwo zmyć farbę?

Tak, gdyż kulka wykonana jest z żelatynowej powłoki i spożywczego barwnika wiec wystarczy po grze przetrzeć wilgotną szmatka i zejdzie z ubrania lub spłukać wodą aby nie pozostawić śladu.

Ile kulek potrzeba na grę?

Wszystko zależy od kilku czynników. Od długości czasu gry? jak “ciężki” masz palec? Czy jest to gra w lesie czy speedball? Z naszego doświadczenia wynika, iż minimalna ilość kulek, która pozwala doświadczyć, co to jest Paintball, to 100 szt. Średni próg atrakcyjności waha się w przedziale 250 - 350 szt.

W jakich warunkach pogodowych można grać?

Praktycznie w każdych. W przypadku deszczu należy tylko zabezpieczyć kulki i lufę przed zamoknięciem tak aby nie skręcały w dowolnym kierunku i nie pękały w lufie. W przypadku gier zimowych stosowane są specjalne kulki i butle ze sprężonym powietrzem.

Nasza Firma istnieje zaledwie kilka lat, ale jej potencjał jest już zauważalny na polskim rynku. Skupiamy liczne grono specjalistów zapewniających każdej firmie, jak i indywidualnym klientom, kompleksową i profesjonalną obsługę. Wyróżnia nas solidność wykonywanych prac, terminowość i przyjazne podejście do każdego zleceniodawcy.

Nasz Firma dostaje wiele listów i maili od naszych Klientów z wyrazami uznania dla naszej działalności.

"Państwa Firma świadcząca usługi dla naszej firmy dała się poznać jako rzetelny i godny zaufania partner. Profesjonalne podejście Państwa Firmy do realizacji produktu, przejawia się przede wszystkim dążeniem do zrozumienia naszych oczekiwań i prawdziwym zaangażowaniem na każdym etapie działania. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Państwa Firmą. Mamy wiele słów uznania dla kreatywności, a także kompleksowej i profesjonalnej obsługi klienta. Wszelkie prace zostały wykonane terminowo i fachowo."

  • nowoczesność
  • unikalność
  • indywidualny charakter
  • wysoka jakość i estetyka
photo2